Jak wybierać między różnymi oponami bez kolców

nokian snowproof

 

Kiedy wybierasz opony zimowe, wybór nie zawsze jest taki łatwy. W ramach tego samego producenta zwykle mają kilka opon w swoim asortymencie, więc nie zawsze jest to prosta decyzja. Jeśli już zdecydowałeś, że chcesz opon zimowych, a nie chcesz opon z kolcami, to masz opcję opon bez kolców, aw niektórych przypadkach także opony całoroczne z homologacją zimową, które zawsze są bez kolców, ponieważ można używać przez cały rok. Nadal możesz mieć do wyboru 5-7 opon.

 

Jeśli spojrzysz na np. gama opon Nokian Tyres, która jest czołowym producentem opon zimowych. Pochodząc z Finlandii, potrafią połączyć wysoką jakość z surowymi warunkami zimowymi panującymi w Finlandii zimą. Posiadają również jeden z najsłynniejszych zimowych obiektów testowych, często nazywany „Białym Piekłem”. Warunki, które tam panują, są jednymi z najtrudniejszych, z którymi można się zmierzyć, co sprawia, że ​​jest to idealne miejsce do testowania opon zimowych, które muszą się sprawdzać w trudnych warunkach.

 

Masz dwie różne opony bez kolców o nazwie Nokian Snowproof, z których jedna ma literę „P” po nazwie. Ta opona została stworzona z myślą o warunkach w Europie Środkowej, gdzie zimą panują bardziej zróżnicowane warunki, ale nadal chcesz zapewnić sobie najlepsze bezpieczeństwo zimą. Opony Nokian Snowproof P są przeznaczone dla szybszych samochodów, które pozwalają na duże prędkości, dzięki czemu bez obaw możesz z łatwością korzystać z samochodu sportowego na autostradzie przy dużych prędkościach.

 

Następnie masz Nokian Hakkapeliitta R3, która nosi słynną nazwę Hakkapeliitta, znaną również z oferty opon z kolcami. To nordycka opona zimowa, która poradzi sobie w najtrudniejszych zimowych warunkach. Opony te doskonale sprawdzają się na terenach, które mają długie i surowe zimy w okresie zimowym. Wykorzystują kriokryształy jako przyczepne cząsteczki i mają wzór bieżnika, który zawiera lamele zapewniające doskonałą przyczepność zarówno na śniegu, jak i na lodzie oraz dobrze dostosowuje się do wszelkich warunków jazdy i pogody. Opony te są również zalecane do pojazdów elektrycznych i hybryd, które wymagają opon o niskim oporze toczenia i odpornej na ścieranie mieszance gumowej.

 

Wreszcie mamy Nokian WR A4 i Nokian WR D4, gdzie Nokian WR A4 to wersja do samochodów sportowych, a Nokian WR D4 do zwykłych samochodów osobowych. Obie wersje są również zalecane do samochodów elektrycznych i hybryd. Wykazują świetną przyczepność na różnych nawierzchniach doświadczanych podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Jest to również skierowane do Europy Środkowej, gdzie musisz dostosować się do warunków suchych, mokrych lub śnieżnych w tym samym dniu, jednocześnie zachowując bezpieczeństwo podczas jazdy. Dzięki całej gamie opon Nokian zawsze będziesz mieć doskonałą przyczepność na zimowych nawierzchniach, nawet jeśli zdecydujesz się na ich zatwierdzone na zimę opony całoroczne, zwane Nokian Weatherproof lub Nokian Seasonproof.

 

Więcej informacji na temat opon bez kolców można znaleźć pod adresem: https://www.nokiantyres.pl/