Sposoby poprawy osiągów i bezpieczeństwa jazdy przez cały rok

 

opony

 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy, masz w zasadzie trzy elementy, z których jeden to Ty jako kierowca, masz pojazd i masz opony. To trzy, na które możesz mieć wpływ, jeśli chcesz jeździć w zimowych warunkach. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, czego wielu się nie udaje, że opony odgrywają kluczową rolę w ogólnym bezpieczeństwie jazdy. Dlatego wyposażenie samochodu w opony zimowe klasy premium może być ważniejsze niż zakup bezpiecznego samochodu. Oczywiście najlepiej jest, jeśli kupisz bezpieczny pojazd, jedziesz bezpiecznie i masz naprawdę dobre opony.

 

Podczas jazdy zimą możesz zabrać samochód w miejsce, w którym możesz ćwiczyć jazdę zimą, aby przyzwyczaić się do najlepszego manewrowania samochodem na śliskich zimowych nawierzchniach. Pokazuje również, jak bardzo droga hamowania jest wydłużona na lodzie i śniegu w porównaniu z asfaltem. Bezpieczeństwo samochodu będzie odgrywać rolę tylko wtedy, gdy w końcu dojdzie do wypadku, a umiejętności prowadzenia pojazdu i opony zapobiegną wypadkowi. Częścią Twojej jazdy jest również dostosowywanie prędkości do warunków, w których się poruszasz.

 

Jeśli chodzi o odpowiedni dobór opon do jazdy zimą, to oczywiste jest, że nie można używać opon letnich, a właściwie potrzebujesz odpowiednich opon zimowych. Opony zimowe to opony zatwierdzone do użytku zimowego. Zwykle pojawiają się jako nabijane lub bez kolców. Wybór będzie zależał od miejsca zamieszkania i dostępnych opcji opon. Opony z kolcami mają metalowe kolce i mają najlepszą przyczepność na lodzie, chociaż nie wszędzie są zatwierdzone, a ponadto obowiązują ograniczenia dotyczące dat, kiedy można ich używać. Masz większą elastyczność dzięki oponom bez kolców, których można używać wszędzie, a obecnie są one w zasadzie tak samo dobre na śniegu i lodzie, jak opony z kolcami. W Europie Środkowej masz również możliwość wyboru opon całorocznych z homologacją zimową. Stanowią hybrydę opon letnich i zimowych i mogą być używane przez cały rok, dzięki czemu są bardzo wygodne.

 

Niezależnie od wybranej opcji opon, upewnij się, że dopasowujesz opony do posiadanego pojazdu. Samochody osobowe potrzebują opon odpowiednich do tego rozmiaru samochodu, masz wtedy specjalne opony do większych i cięższych pojazdów. Nawet pojazdy elektryczne i hybrydy wymagają specjalnych opon, ponieważ są cięższymi pojazdami i mają wyższy moment obrotowy, co zwykle wymaga opon bardziej odpornych na zużycie. Dobór opon jest ważny przez cały rok. Poświęć trochę czasu na dobór opon i skorzystaj z unijnej etykiety opon przy wyborze opon letnich i całorocznych, a w przypadku opon zimowych skorzystaj z magazynów motoryzacyjnych, aby znaleźć najlepsze opcje opon.

 

Więcej informacji na temat opon, które zapewnią optymalne osiągi na zimowych drogach, można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/