Bezpieczeństwo jazdy latem

opony letnie

Gorące lata wymagają opon letnich lub opon, które poradzą sobie z letnią pogodą. Letnia pogoda to nie tylko słoneczne dni i suche drogi, często przeszkadzają ci ulewne letnie deszcze. Dzięki dobrej jakości oponom letnim nie musisz obawiać się zmian pogodowych. Te opony są przystosowane do różnych warunków pogodowych, więc niezależnie od tego, czy drogi są suche, czy mokre, Twoje opony będą miały dobrą przyczepność na obu. Zdolność opon do radzenia sobie w różnych warunkach to połączenie mieszanki gumowej i wzoru bieżnika.

 

Oprócz opon letnich można również, zwłaszcza w Europie Środkowej, używać opon na każdą pogodę, ponieważ poradzą sobie zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Dobrej jakości opony na każdą pogodę są odporne na upalne letnie dni i niskie temperatury dzięki unikalnej mieszance gumowej. Bieżnik został również zaprojektowany do pracy w różnych warunkach. Dzięki temu możesz przez cały rok zarządzać tylko jedną oponą, to znaczy jeśli są one dopuszczone do użytku zimowego. Może to być bardzo wygodne, ponieważ możesz w pełni wykorzystać bliskie sąsiedztwo w Europie Środkowej, że czasami możesz zarówno odwiedzić plażę, jak i pojeździć na nartach tego samego dnia, a wtedy potrzebujesz opon, które poradzą sobie w obu tych warunkach. Zmiana opony zimowe nie jest prawdopodobna, gdy chcesz jeździć na nartach przez dzień lub dwa, gdy w okolicy panują letnie warunki.

 

W przypadku swojego samochodu elektrycznego musisz upewnić się, że kupujesz opony zalecane do użytku w pojazdach elektrycznych. Nie wszystkie opony samochodowe są zalecane do tego zastosowania i często zużywają się szybciej, niż przewidywano, ze względu na większą wagę powodowaną przez akumulatory i wyższy moment obrotowy, który powoduje zużycie przez poślizg. Tutaj do gry wkracza właściwa rotacja opon, aby wyrównać zużycie i wydłużyć żywotność opon.

 

Ciśnienie w oponach ma również wpływ na bezpieczeństwo jazdy nie tylko latem, ale przez cały rok. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach, aby mieć pewność, że ciśnienie jest zgodne z zaleceniami instrukcji obsługi samochodu. Zbyt niskie ciśnienie oznacza, że ​​opona jest niedopompowana i może uszkodzić wybrzuszone ściany boczne i musi przenosić większy ciężar. Nie uzyskasz optymalnego profilu prostopadłego do drogi. Zwiększa się również opór toczenia, co zwiększa zużycie opon i zwiększa zużycie paliwa. Wysokie ciśnienie w oponach wpływa również na sposób, w jaki opona opiera się o jezdnię, a środek opony ma tendencję do dotykania powierzchni drogi, co zmniejsza przyczepność.

 

Na koniec należy upewnić się, że głębokość bieżnika przekracza zalecane minimum 4 mm, przy czym należy zmienić opony na nowy komplet. Należy to również regularnie sprawdzać.

 

Więcej informacji na temat opon letnich, które radzą sobie zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach, można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl