Upewnij się, że Twoje opony letnie przetrwają jesień

opony letnie

 

Regularnie sprawdzaj głębokość bieżnika opon, aby mieć pewność, że jazda z nimi jest bezpieczna. Opony są bardzo ważne dla bezpieczeństwa jazdy. Jazda bez odpowiedniej jakości opon lub używanie zużytych opon wiąże się z dużym niebezpieczeństwem. Jeśli odrobiłeś pracę domową i upewniłeś się, że zainwestowałeś w wysokiej jakości opony, wystarczy, że odpowiednio je konserwujesz. Musisz upewnić się, że monitorujesz opony i sprawdzasz, kiedy zbliżają się do punktu zużycia, czyli kiedy musisz zacząć przygotowywać się do ich wymiany. Nawet jeśli zmienisz opony letnie na opony zimowe, opony mogą się zużywać w połowie sezonu. Gdy zbliżasz się do sezonu zimowego, warunki jazdy stają się trudniejsze i musisz upewnić się, że opony są nadal w dobrym stanie, aby zapewnić wystarczającą przyczepność i nadal zapewniać odpowiednią drogę hamowania.

 

Większość z nas korzysta z dwóch kompletów opon, kompletu opon letnich i kompletu opon zimowych, więc zmieniasz opony dwa razy w roku, więc zakup nowych opon może wydawać się naturalny, a potem zmienić je następnym razem potrzebujesz opon letnich. Oznacza to, że nie masz żadnych opon letnich czekających na założenie, ponieważ śnieg topnieje w przyszłym roku i musisz zacząć szukać nowych opon. Zmieniając opony zimowe na letnie, zazwyczaj masz dość wąskie okno na zmianę, zwłaszcza jeśli masz opony z kolcami, co pozostawia ci krótki okres czasu. Przy tym już wąskim oknie i wielu samochodach wymagających zmiany opon, a niektóre inne będą również chcieć kupić nowe opony, czekanie może być stresującym przedsięwzięciem. Nowy komplet opon lepiej jest dołożyć latem, kiedy na stacji obsługi opon jest mniej pośpiechu, aby kupić nowe opony lub zmienić je.

 

Lepiej zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy w ostatnich miesiącach sezonu letniego z nowym, dobrym kompletem opon, które lepiej chronią przed aquaplaningiem podczas deszczowej jesieni, żeby jadąc na granicy zużytych opon, zmieniony. Ryzyko aquaplaningu można bezpośrednio skorelować z głębokością rowków, przy czym przy małej głębokości bieżnika ryzyko będzie znacznie większe. Droga hamowania wydłuży się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Jesień często bywa przepełniona deszczem, więc musisz upewnić się, że masz dobre opony, aby móc bezpiecznie jeździć po mokrych drogach. Upewnij się, że sprawdzasz głębokość bieżnika opon, aby wiedzieć, kiedy należy je wymienić na nowy komplet opon.

 

Jeśli zamiast tego używasz opon całorocznych do jazdy przez cały rok, nie zmieniasz opon między sezonami, ale powinieneś obracać opony, aby wyrównać zużycie. Ponieważ śledzisz głębokość bieżnika, łatwiej jest podjąć decyzję o rotacji lub po prostu kupić nowy komplet opon, gdy tylko osiągniesz poziom 4 mm.

 

Aby uzyskać nowe wysokiej jakości opony letnie, odwiedź: www.nokiantyres.pl