Nokian Snowproof: nowe opony zimowe Nokian Tyres

opony zimowe

 

Jesteśmy przyzwyczajeni do posiadania świetnych opon zimowych pochodzących od fińskiego producenta opon po tym, jak zdominowaliśmy rynek opon bez kolców i opon z kolcami dzięki gamie Nokian Hakkapeliitta. Nowa seria nosi nazwę Nokian WR Snowproof i Snowproof P. Podczas gdy gama Hakkapeliitta została opracowana z myślą o nordyckich zimach, które są znane z bardzo surowych zim, gama Snowproof została opracowana na zimy w Europie Środkowej. Snowproof P to sportowa wersja dla szybkich pojazdów, które nadal chcą jeździć na autostradzie w warunkach zimowych. Obie należą do gamy opon bez kolców, które są legalnie używane w całej Europie bez ograniczeń.

 

Nokian Tyres ma doświadczenie w zakresie opon zimowych sięgające roku 1935, kiedy to wynalazł pierwsze opony zimowe. Ta nowa gama opiera się na doświadczeniu i wiedzy wypracowanej przez lata, aby wprowadzić tę wyjątkową gamę opon na rynek w Europie Środkowej. Normalny zakres może obsługiwać prędkość maksymalną 190 km / h, podczas gdy wersja sportowa może osiągać prędkość 240 km / h. Standardowy zakres jest również zalecany do samochodów elektrycznych i hybryd, podczas gdy wersja sportowa nie.

 

Będąc oponami bez kolców, opierają się na nowej koncepcji Nokian Tyres o nazwie Alpine Performance Concept. Koncepcja ta opiera się na 3 różnych częściach, które są połączone, aby stworzyć oponę, która może wyróżniać się pod względem bezpieczeństwa, osiągów, kontroli i stabilności. Części składają się ze zoptymalizowanego wzoru bieżnika, dzięki czemu radzi sobie ze śniegiem, lodem i błotem pośniegowym z doskonałą wydajnością. Bieżnik musi odprowadzać błoto pośniegowe z nawierzchni drogi, aby zminimalizować ryzyko ślizgania się błota pośniegowego. Bieżnik musi również generować wystarczające tarcie, aby zapewnić odpowiednią przyczepność i trakcję. Następnie mamy lamele, które są gęsto wykonane, aby poprawić przyczepność na lodzie, dlatego też wykazują najlepsze w swojej klasie wyniki hamowania na lodzie. Wreszcie, masz mieszankę artic, która jest wykonana z krzemionki, aby zapewnić wyższą odporność na zużycie i niski opór toczenia, mają również przyczepne cząsteczki, które działają jak papier ścierny na lodzie, aby poprawić przyczepność. Na śniegu mają doskonałą przyczepność i przyczepność.

 

Opony zimowe Nokian Snowproof P są przeznaczone do jazdy z dużą prędkością w warunkach zimowych w Europie Środkowej, podczas gdy model standardowy Nokian Snowproof przeznaczony jest do zwykłych samochodów osobowych. Zapewniają doskonałą przyczepność na zaśnieżonych, błotnistych i mokrych drogach. Mają bardzo niskie opory toczenia, co zmniejsza zużycie i zużycie paliwa. W przypadku samochodów elektrycznych będzie to prowadzić do tego, że przy każdym ładowaniu można uzyskać więcej informacji.

 

Jeśli potrzebujesz nowych opon zimowych i mieszkasz w Europie Środkowej, Nokian Snowproof może zaoferować to, czego chcesz pod względem osiągów, kontroli i bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy masz samochód osobowy, czy sportowy, którym chcesz jeździć. wysokie prędkości, do których jesteś przyzwyczajony w ciepłych miesiącach roku.

 

Więcej informacji na temat gamy Nokian Snowproof i Nokian Snowproof P można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl