Opony całoroczne mają przewagę nad oponami zimowymi

opony zimowe

 

Opony całoroczne mają przewagę nad oponami zimowymi, ponieważ sprawiają, że wejście i wyjście z zimy jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Dzieje się tak, ponieważ nagła zmiana pór roku może spowodować nieprzygotowanie kierowcy. W przypadku wczesnych opadów śniegu lub czarnego lodu bez odpowiednich opon można zaryzykować wypadek. To samo odnosi się do wiosennej pogody, która może przynieść gwałtowne ocieplenie, co z kolei może pozostawić nagi asfalt, przez co opony zimowe, zwłaszcza opony z kolcami, nie są idealne. Nie tylko ze względu na szkody, jakie mogą wyrządzić na drogach, ale także z powodu szkód, jakie podwyższona temperatura może wyrządzić oponom zimowym. Wadą opon zimowych jest zatem fakt, że są one produkowane tylko na sezon zimowy i jako takie ich użytkowanie ogranicza się do samej zimy. Jeśli używanie opon z kolcami stanie się jeszcze bardziej ograniczone, aw niektórych stanach ich używanie jest nawet zabronione. Ponadto trudno jest wiedzieć, kiedy zmienić opony na zimowe, a kiedy nie, ponieważ zima nie nadchodzi w określonym terminie i różni się znacznie w zależności od stanu. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się wymianę opon zimowych (z kolcami lub bez kolców), gdy temperatura utrzymuje się stale powyżej 45 stopni Fahrenheita, i to samo w przypadku zmiany opon zimowych jesienią, gdy temperatura utrzymuje się stale poniżej 45 stopni Fahrenheita.

 

Powodem wymiany opon zimowych, gdy temperatura rośnie i utrzymuje się stale powyżej 45 stopni Fahrenheita, jest to, że dzięki specjalnej mieszance gumowej w oponach zimowych, która jest elastyczna w zimne dni (poniżej 45 stopni Fahrenheita), nie radzą sobie dobrze w temperaturach powyżej 45 stopni Fahrenheita. Dzieje się tak, ponieważ zaczynają być coraz cieplejsze i cieplejsze, a ostatecznie zaczynają degradować chemicznie. W przypadku opon na każdą pogodę zmiana sezonu nie stanowi problemu, ponieważ te opony są przystosowane do pracy w szerokim zakresie temperatur. W rzeczywistości guma w oponach całorocznych i oponach na każdą pogodę jest odporna na ciepło, ponieważ opony całoroczne, a także opony całoroczne, mają specjalne mieszanki gumowe, które pozostają elastyczne, ale wytrzymałe, aby wytrzymać wyższe temperatury, dzięki czemu nie zużywać się tak szybko, zapewniając jednocześnie odpowiednią przyczepność w różnych warunkach jazdy przez cały rok.

 

Jeśli mieszkasz na obszarze, w którym panują surowe zimowe warunki pogodowe, możesz zdecydować się na zmianę opon na całoroczne po sezonie zimowym lub utrzymanie jednego kompletu opon przez cały rok, co byłoby możliwe w przypadku opon na każdą pogodę, ponieważ są one zatwierdzone na zimę posługiwać się. Dzieje się tak, ponieważ na oponach na każdą pogodę widnieje emblemat „Płatek śniegu w Three Peak Mountain”, oznaczający ich zatwierdzenie do użytku w trudnych zimowych warunkach. To ten sam emblemat, który noszą dedykowane opony zimowe. Jeśli posiadasz SUV-a, masz tę zaletę, że napęd na 4 koła zapewnia lepszą przyczepność.

 

Więcej informacji na temat opon zimowych lub całorocznych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/