Ważne jest, aby mieć opony dobrej jakości

opony

 

Ważne jest, aby mieć opony dobrej jakości, zwłaszcza wiosną, kiedy pogoda może być dość nieprzewidywalna. Dobrej jakości opony mogą pomóc w zapobieganiu aquaplaningowi, a także zapewnić lepszą przyczepność i przebieg na gazie. Powodem tego jest odpowiedni bieżnik, który zapewnia lepszą przyczepność, a także pozwala na gromadzenie większej ilości wody między oponą a drogą. Dlatego tak ważne jest wyposażenie samochodu w dobrej jakości opony. Dodatkowo ważny jest wybór opon, a wybór opony o niskim oporze toczenia pozwoli zaoszczędzić na paliwie.

 

Przy zakupie opon ważne są również wymiary opon. Zawsze przestrzegaj zalecanych przez producenta wymiarów opon do swojego samochodu lub SUV-a, ponieważ zapewnia to najlepsze osiągi pojazdu, a także najlepszy przebieg na gazie. W rzeczywistości niewłaściwy rozmiar opon może w rzeczywistości uszkodzić skrzynię biegów w Twoim samochodzie. Dzieje się tak, ponieważ zmiana rozmiaru opony powoduje zmianę przełożenia, co może spowodować obciążenie przekładni. Dla przykładu, jeśli Twoje obecne opony mają wymiar 265 / 75R16 i chcesz zainwestować w opony całoroczne, musisz zaopatrzyć się w opony całoroczne 265 / 75R16. Te wymiary zapewniają najlepszą obsługę samochodu i nie obciążają przekładni. Dodatkowym atutem dobrej jakości opon całorocznych o odpowiednich wymiarach jest dodatkowa ochrona przed aquaplaningiem.

 

Nawet w przypadku opon dobrej jakości ważne jest, aby zwracać uwagę na głębokość bieżnika i ciśnienie w oponach. Głębokość bieżnika ma znaczenie w aquaplaningu, ponieważ niewystarczająca głębokość bieżnika, minimum 2/32 cala, może zwiększać ryzyko aquaplaningu. Dzieje się tak, ponieważ rowki na oponach odprowadzają wodę z powierzchni opon, gdy droga jest mokra. Jeśli rowki nie są odpowiednie z powodu niewystarczającego bieżnika na oponach, może to prowadzić do aquaplaningu. Możliwe jest również pływanie hydroplanem na błocie pośniegowym (slushplaning) ze względu na stopiony śnieg na drodze. Oznacza to, że nawet opony zimowe muszą mieć odpowiednią głębokość bieżnika, aby zapewnić odpowiednią przyczepność i trakcję, ale także umożliwiać właściwe prowadzenie na błocie pośniegowym.

 

Na rynku jest wiele różnych opon, zarówno na określone pory roku, jak i do użytku całorocznego, które zależą od rodzaju jazdy i klimatu w miejscu zamieszkania. Jeśli mieszkasz na obszarze, w którym panuje surowa zimowa pogoda, musisz zainwestować w dobrej jakości opony zimowe lub dobrej jakości oponę na każdą pogodę. Obydwa posiadają symbol „płatka śniegu z trzech szczytów górskich”, co oznacza, że ​​przeszły one określone kryteria wydajności w testach na śniegu i można je uznać za klasyfikowane jako usługi na śniegu w trudnych warunkach.

 

Kupując opony dobrej jakości, upewnij się, że weźmiesz pod uwagę rodzaj jazdy, jaką będziesz się poruszać i jaką pogodę będziesz się napotykać, a także przestrzegaj wymiarów opon zalecanych przez producenta dla Twojej marki i modelu samochodu.

 

Więcej informacji na temat opon można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/