Opony na każdą pogodę są idealne do obszarów o stale zmieniającej się pogodzie

opony na kazda pogode

 

Kiedy mieszkasz na obszarze, który nie ma 4 stałych pór roku, z powtarzającymi się zimami wypełnionymi śniegiem. Jeśli masz regularnie powtarzające się zimy w ciągu roku, łatwo jest to przewidzieć i zaplanować. Będziesz wtedy musiał mieć opony zimowe, a najlepszym wyborem jest wtedy użycie dedykowanych opon zimowych, które są montowane jesienią przed nadejściem pierwszej zimy, a następnie masz je założone przez całą zimę i nie zdejmujesz ich do zima minęła i bezpiecznie wkraczasz na wiosnę z bardzo ograniczoną szansą na powrót zimowej pogody. Taka sytuacja miałaby miejsce w krajach skandynawskich, gdzie Szwecja, Norwegia i Finlandia mają obowiązek używania opon zimowych w okresie zimowym.

 

W innych częściach Europy pogoda jest nieco bardziej zmienna i nie zawsze masz zimową pogodę lub obszary, w których masz ją przez kilka tygodni, a potem znowu znika, by wrócić ponownie kilka tygodni później. To sprawia, że ​​jest to nieco trudniejsze, ponieważ może spowodować, że ludzie nie będą zmieniać i powstrzymywać się od korzystania z samochodu, gdy na drogach jest śnieg, lub wtedy, gdy używają samochodu i jeżdżą na oponach, które nie są zatwierdzone do warunków zimowych, co zwiększa ryzyko wypadku. Bardzo ważne jest, aby zawsze używać opon z homologacją zimową, gdy na drogach jest śnieg. Powinny być również używane w temperaturach poniżej zera stopni.

 

Zaletą używania opon całorocznych, które są zatwierdzone do użytku zimowego, jest to, że nawet przy niestabilnej pogodzie zawsze masz opony, które są odpowiednie do zmieniających się warunków pogodowych. Możesz bezpiecznie jeździć po letnich drogach tak samo, jak podczas ulewnego deszczu lub po zaśnieżonych drogach. Daje to doskonałą ochronę przy nieustannie zmieniającej się pogodzie, a także osobom podróżującym między regionami o bardzo zróżnicowanej pogodzie.

 

Więc nawet jeśli nie masz tak dobrych osiągów, jak w przypadku opon dedykowanych, masz pewność, że zawsze masz opony, na których możesz jeździć. Tak więc, jeśli budzisz się z powodu śnieżnej pogody lub musisz jechać w obszar, w którym jest śnieg, nie stanowi to problemu i możesz to zrobić bezpiecznie. W przypadku opon dedykowanych zawsze musisz być świadomy i upewnić się, że zmieniasz opony na czas, zanim nastąpi zmiana pogody. Musisz się upewnić, że szanujesz warunki zimowe i jeździsz ostrożnie. Upewnij się, że nie jedziesz zbyt szybko i zachowujesz wystarczającą odległość od samochodów przed Tobą, aby skompensować dłuższą drogę hamowania. Sprawdź opony, aby upewnić się, że masz wystarczającą głębokość bieżnika i obracaj je 1-2 razy w roku, aby wyrównać różnice w zużyciu. Musisz również sprawdzić ciśnienie w oponach, aby upewnić się, że masz ciśnienie zalecane w instrukcji obsługi.

 

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl