Nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednie opony

opony na kazada pogode

 

Jak to się mówi, nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednie ubrania. To samo dotyczy opon, że nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednie opony. Przy odpowiednim doborze opon zawsze możesz bezpiecznie jeździć. Jeśli mieszkasz na obszarze, w którym panuje stale zmieniająca się pogoda lub przynajmniej bardzo nieprzewidywalne warunki pogodowe, gdzie warunki zimowe nie zawsze są gwarantowane, stosowanie opon letnich i zimowych może nie być najlepszym rozwiązaniem. Tutaj najlepszymi oponami mogą być opony na każdą pogodę, które są idealne na wszystkie pory roku, a nie tylko jako rozwiązanie pozwalające uniknąć zmiany na opony zimowe. Zapewniają nie tylko odpowiednie bezpieczeństwo, ale także dobrą ochronę przed aquaplaningiem, który może być spowodowany zarówno przez wodę, jak i błoto pośniegowe. Zapewnia to dodatkową ochronę przed wczesnym śniegiem, który nie zatrzymuje się na ziemi, pozostawiając błoto pośniegowe na drogach. Opony na każdą pogodę są naprawdę zaprojektowane na wszystkie pory roku.

 

Główna różnica między oponami na każdą pogodę a oponami letnimi polega na tym, że opony na każdą pogodę są oznaczone symbolem „płatek śniegu z trzech szczytów gór”, oznaczającym, że zostały one przeznaczone do użytku w trudnych zimowych warunkach drogowych, takich jak śnieg i lód. są takie same jak opony zimowe, więc zapewniają wystarczające bezpieczeństwo na śniegu, lodzie i błocie pośniegowym.

 

Opony letnie mogą okazać się niebezpieczne, gdy drogi zamieniają się w zaśnieżony, błotnisty i oblodzony bałagan w porównaniu z oponami na każdą pogodę, które są dobrze przygotowane do pracy w dokładnie takich warunkach. Opony na każdą pogodę zapewniają doskonałe prowadzenie na mokrej, zaśnieżonej, oblodzonej i suchej nawierzchni. Ta opona jest wystarczająco elastyczna, aby można ją było używać przez cały rok bez poświęcania bezpieczeństwa zimą. Dzięki nowym innowacjom zapewniającym osiągi podczas śnieżycy, ulewnego deszczu czy spalonego słońcem asfaltu, możesz zapomnieć o prognozie niezależnie od pory roku. Zachowują przewidywalną przyczepność przez cały rok, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

 

Opony na każdą pogodę są w stanie zapewnić trwałość przez cały rok, zapobiegając błocie pośniegowym i aquaplaningowi oraz zapewniając przyczepność zarówno na śliskich, jak i antypoślizgowych nawierzchniach. Opony na każdą pogodę zapewniają spokój ducha, ponieważ poradzisz sobie w każdej pogodzie bez względu na porę roku. Eliminuje to również potrzebę planowania wymiany opon przed nadejściem sezonu zimowego, co może być trudne. Uzyskanie odpowiedniego momentu zmiany na opony zimowe nie jest takie łatwe, zwłaszcza że jesienna pogoda jest często nieprzewidywalna. Najbardziej wiarygodnym predyktorem nadchodzącej zimy jest temperatura, ponieważ temperatura zbliża się do zera, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie padać śnieg.

 

Wykorzystanie temperatury do przewidywania zmiany opony jest bardziej niezawodne niż zwykła próba uzyskania właściwego momentu pierwszego opadów śniegu. Ponieważ opony zimowe w niskich temperaturach przewyższają opony letnie, zmiana opony pod wpływem niskich temperatur ma sens. Bardzo ważne jest, aby mieć opony zimowe w samochodzie, zanim nadejdzie śnieg, ponieważ bezpieczeństwo jazdy zależy od tego, aby opony zimowe zostały zamontowane na czas, zanim nadejdzie zima.

 

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl