Potřebujete při jízdě na ledě lepší přilnavost?

Letni Pneumatiky

Při jízdě v zimních podmínkách patří led k nejsložitějším podmínkám, které můžete zažít. Pokud žijete v oblastech, které mají hodně zledovatělé silnice, což bývají pobřežní oblasti a oblasti poblíž velkých jezer, které zamrzají, ale zůstávají otevřené alespoň po část sezóny. Když je sníh stlačený, vytváří také zledovatělý povrch, což se často stává, když se dostanete do oblastí, kde projíždělo a brzdilo mnoho aut. K tomu často dochází na křižovatkách, kde se brzdí. Stane se zde mnoho nehod, když začnete brzdit a potom auto začne klouzat po ledu a narazíte do auta před vámi.

 

Na ledě vám bude vždy nejlépe se špičkovými pneumatikami s hroty. Kovové hroty se mohou zabodnout do ledu a vytvořit přilnavost na ledu, kterou potřebujete pro brzdění a zrychlení. Pokud je dovoleno je používat, což ve většině zemí je, jsou to nejlepší zimní pneumatiky, které můžete mít. Moderní třecí pneumatiky, známé také jako pneumatiky bez hrotů, jsou dnes téměř stejně dobré při vytváření přilnavosti na ledu a jsou pružnější, protože nepřicházejí s žádnými omezeními. Pneumatiky s hroty budou mít omezené datum, kdy mohou být použity, a nejsou povoleny v Německu a Polsku, což může způsobit problémy, pokud plánujete některou z těchto zemí navštívit nebo skrz ně projet na výletě.

 

Během zimy určitě musíte mít pneumatiky, které jsou schváleny pro zimní použití a mají značku sněhové vločky na bočnici pneumatik. Pokud máte dlouhé a drsné zimy, nejlépe se vám budou hodit zimní pneumatiky, které pak budete střídat s letními pneumatikami pro teplé roční období, jako je jaro, léto a začátek podzimu. Jakmile dosáhnete bodu mrazu, měli byste přejít na zimní pneumatiky, protože zimní pneumatiky fungují lépe než letní pneumatiky i na suché vozovce při nízkých teplotách. Důvodem je to, že letní pneumatiky budou při nízkých teplotách tvrdé, protože nejsou optimalizovány pro nízké teploty. Není třeba čekat, až dorazí sníh během podzimu, je lepší je vyměnit, jak vidíte teploty blížící se k nule.

 

U zimních pneumatik je důležité mít dostatečnou hloubku desénu, abyste měli dobrou přilnavost, schopnost bez problémů zvládat sníh a rozbředlý sníh. Jakmile dosáhnete hloubky desénu 4 mm, měli byste vždy vyměnit novou sadu pneumatik a vždy byste se měli pokusit vyměnit celou sadu pneumatik najednou. Nikdy byste neměli používat pouze dvě zimní pneumatiky v kombinaci s letními pneumatikami jako metodu zkrácení plné výměny pneumatik. Výběr pneumatiky s hroty nebo bez hrotů bude záviset na tom, jak důležitá je pro vás přilnavost na ledě a jaké možnosti pneumatik jsou povoleny. Pokud jsou povoleny pneumatiky s hroty a datum a zeměpisná omezení nejsou překážkou, měli byste použít pneumatiky s hroty.

 

Další informace o nejlepších pneumatikách s hroty najdete na: www.nokiantyres.cz