Warunki wiosenne mogą powodować chaos drogowy

opony

 

Warunki pogodowe na wiosnę są bardzo zróżnicowane w różnych krajach. W krajach, które przeżywają okres prawdziwej zimy i lata, panuje pewien chaos zarówno wiosną, jak i jesienią. Kraje te mają również tendencję do przechodzenia między oponami letnimi i zimowymi, a brak zmian w odpowiednim czasie doprowadzi również do większego chaosu, ponieważ niektórzy ludzie będą zaskoczeni pogodą i będą mieć opony letnie, gdy będziesz mieć śnieg i błoto pośniegowe i nie będziesz mieć wystarczającej przyczepności. te warunki. Możesz mieć przyjemną mieszankę zimowej i letniej pogody, a dzień może zaczynać się latem i kończyć zimą. Najwięcej problemów powodują błoto pośniegowe i burze śnieżne.

 

W takich warunkach trudno jest dokonać wyboru opon. Jest to jeden z powodów, dla których należy odpowiednio wcześnie zmienić opony na zimowe, zanim nadejdzie jakakolwiek zima, i starać się zachować opony zimowe w samochodzie, aby nie doszło do sytuacji, w której ma śnieg lub błoto pośniegowe i masz w samochodzie opony letnie. Im bardziej jesteś zależny od swojego pojazdu, tym dłużej powinieneś czekać ze zmianą, aby zapewnić, że zimowa pogoda nie wróci, a jeśli tak, to musisz znaleźć alternatywny środek transportu, jeśli już się przesiadłeś.

 

Jeśli nie jesteś tak zależny od swojego samochodu, że możesz zostawić samochód w pozycji stojącej, jeśli znajdziesz opony niewłaściwe do aktualnych warunków pogodowych, po prostu powstrzymaj się od jazdy, dopóki pogoda się nie poprawi. Jeśli jesteś bardzo zależny, po prostu upewnij się, że zmienisz się trochę później. Chociaż opony zimowe nie są optymalne w warunkach letnich, nadal są bezpieczniejszą opcją niż opony letnie na lodzie lub śniegu. Opony letnie będą twardsze i praktycznie nie będą miały przyczepności ani kontroli na lodzie. Ta zmiana, że ​​opony letnie będą ciężko, zaczyna się już poniżej zera, więc nawet jeśli nie masz zimowych warunków, ale masz bardzo niskie temperatury, powinieneś już być ostrożny podczas jazdy, ponieważ nie będziesz miał przyczepności, którą będziesz można się spodziewać.

 

Nigdy nie możemy być pewni pogody, a wszystko zależy od prawdopodobieństwa, im dłużej czekasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że podejmiesz właściwą decyzję. Jednak nigdy nie można być w 100% pewnym, ale całkiem blisko, jeśli poczekamy do lipca, aby zmienić opony na letnie. Podczas jazdy na oponach bez kolców w ciepłe dni zużycie wzrośnie. Jeśli masz w samochodzie opony z kolcami przez zbyt długi czas, możesz łamać lokalne przepisy i regulacje. Zwykle istnieje najpóźniejsza data, w której można je stosować wiosną. Jest to zależne od pogody i nie zostaniesz ukarany grzywną, jeśli użyjesz opon z kolcami po dacie, jeśli nadal będą warunki zimowe.

 

Więcej informacji na temat właściwych opon dla danej pogody można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/