Większe pojazdy, takie jak SUV-y, również wymagają opon zimowych na warunki zimowe

opony zimowe

 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, bardzo ważne jest, aby zainwestować w dobre opony zimowe do SUV-ów, zwłaszcza jeśli mieszkasz w rejonie o dużym śniegu i prawdziwych warunkach zimowych. Wiele osób przyjmuje fałszywe założenie, że posiadanie SUV-a, furgonetki lub napędu na 4 koła zwalnia z konieczności używania opon zimowych. Nic nie jest dalsze od prawdy, ponieważ SUV-y są znacznie cięższymi pojazdami i wymagają dobrej przyczepności, aby mogły się zatrzymać i pokonywać zakręty. Chociaż nie zawsze jest obowiązkowe wyposażenie pojazdu w opony zimowe, zawsze będziesz potrzebować opon z homologacją zimową do jazdy po śniegu i lodzie, a duże pojazdy nie są wyjątkiem.

 

Na rynku jest wiele dobrej jakości opon zimowych, a opony zimowe są dostępne zarówno w wersji bez kolców, jak i opon z kolcami. Możesz także zdecydować się na stosowanie opon zimowych na każdą pogodę w sezonie zimowym, a opon tych można używać również latem, co nie ma miejsca w przypadku dedykowanych opon zimowych. Masz więc możliwość korzystania z dwóch kompletów opon, z których korzystasz naprzemiennie, lub jednego zestawu używanego przez cały rok.

 

Zaletą opon zimowych jest to, że mogą być dostępne zarówno w wersji z kolcami, jak i bez kolców. Daje to konsumentowi możliwość podjęcia decyzji podczas odpoczynku, mając pewność, że zainwestował w oficjalnie zatwierdzoną oponę zimową z symbolem „płatek śniegu w trzech szczytach gór (3PMSF)”. Opony te są zawsze potrzebne podczas jazdy w warunkach zimowych, niezależnie od typu pojazdu z silnikiem, którym jeździsz. Opony na każdą pogodę nie są kolcowane, ponieważ są przeznaczone do użytku również w sezonie letnim. Opony zimowe bez kolców są jednak zoptymalizowane do użytku zimowego i należy je zmienić na opony letnie, gdy tylko sezon zimowy minął.

 

Opony zimowe do SUV-ów zostały specjalnie opracowane przy użyciu unikalnej technologii, która zapewnia bezpieczne prowadzenie w ekstremalnych warunkach. Zapewnia dobrze wyważoną przyczepność, szczególnie w przypadku ciężkich pojazdów, aby zapewnić lepszą kontrolę i obsługę. Ważne jest, aby założyć opony zimowe, zanim nadejdzie zima, a temperatura spadnie poniżej zera. Jeśli obecnie używasz opon letnich, musisz przejść na dedykowane opony zimowe, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Dzieje się tak, ponieważ mieszanka gumowa stosowana w oponach letnich nie jest przeznaczona do pracy w temperaturach poniżej zera, a zatem nie nadaje się na mroźne zimowe dni, ponieważ stają się wtedy twarde.

 

Opony zimowe są zwykle wykonane z mieszanek gumowych, które pozostają elastyczne i miękkie nawet w niskich temperaturach. Różni się to od opon całorocznych i letnich, które stają się sztywniejsze w niskich temperaturach. Opony zimowe SUV mają również mocno rowkowany wzór bieżnika, który zapewnia optymalne osiągi na zimnych drogach, pozwalając na maksymalną przyczepność. Te rowki odpychają ciężki śnieg i wodę na bok, aby zapobiec osiąganiu błota pośniegowego. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ slushplaning może być bardzo niebezpieczny i występuje, gdy śnieg topi się, tworząc błoto pośniegowe na drogach i powoduje, że opony tracą kontakt z drogą.

 

Więcej informacji na temat opon zimowych do SUV-ów można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl