Wszystkie pojazdy silnikowe używane w ruchu drogowym będą wymagały opon z homologacją zimową

opony zimowe

 

Powodem, dla którego opony zimowe są dobrym pomysłem dla wszystkich pojazdów poruszających się po drogach, jest to, że potrzebujesz opon, które wytrzymają niskie temperatury, a także będą w stanie zapewnić bezpieczną i niezawodną przyczepność w warunkach zimowych. Im cięższy pojazd, tym bardziej potrzebujesz pewnej przyczepności, aby prawidłowo funkcjonować i upewnić się, że możesz zatrzymać pojazd w razie potrzeby. Wszystkie autobusy i ciężarówki jeżdżące w warunkach zimowych również używają opon zimowych do bezpiecznej jazdy po zimowych drogach.

 

Po wzroście popularności SUV-ów jako pojazdów bezpieczniejszych niż zwykłe samochody osobowe, ważne jest, aby być poinformowanym, że wymagają one opon zimowych, jeśli mają jeździć po śniegu, lodzie lub śliskich nawierzchniach, takich jak błoto pośniegowe. Bez odpowiednich opon pojazdy te będą mniej bezpieczne, jeśli w takich okolicznościach nie będą miały wystarczającej przyczepności. Sytuację dodatkowo pogarsza posiadanie elektrycznego SUV-a lub hybrydy, ponieważ są one jeszcze cięższe ze względu na konieczność posiadania wielu akumulatorów, dzięki czemu można uzyskać duże odległości na każdym ładowaniu. W tym celu będziesz musiał wybrać opony, które są zalecane do pojazdów elektrycznych, które wtedy mają również niski opór toczenia, abyś mógł utrzymać długi dystans jazdy na każdym ładowaniu. Opony będą również musiały być bardziej odporne na zużycie, aby wytrzymać duży ciężar i wyższy moment obrotowy związany z tymi pojazdami.

 

Jeśli chodzi o opony zimowe lub opony, które są zatwierdzone do użytku zimowego, masz dwie różne opony zimowe, opony z kolcami i opony bez kolców, które są również powszechnie określane jako opony cierne. W takim razie masz kilka opon całorocznych z homologacją zimową, których można używać przez cały rok w każdych warunkach pogodowych i temperaturowych. Daje to ludziom dużą swobodę i elastyczność, ponieważ zawsze mają pewność, że mają opony, które poradzą sobie z całym zakresem warunków pogodowych. Aby mieć homologację na zimę, powinny one mieć symbol Alpine na boku opony. Nie wystarczy mieć tylko oznaczenie M + S, które tylko wskazuje, że bieżnik jest przystosowany do błota i śniegu, ale nie oznacza, że ​​mogą przejść wszelkie testy wydajności na śniegu i lodzie.

 

W przypadku opon na każdą pogodę ważniejszy jest wybór opon premium, które wytrzymają cały zakres temperatur i zmienne warunki pogodowe. Nie jest łatwo zaprojektować coś, co działa w tak różnych warunkach. Dlatego lepiej zmienić opony na dedykowane zimowe, jeśli masz warunki zimowe, które uzasadniają zmianę. Jednak nawet w przypadku opon zimowych musisz upewnić się, że zmienisz opony na czas, zanim nadejdzie zima, ponieważ w przeciwnym razie jesteś w gorszej sytuacji. Opony na każdą pogodę przewyższają opony letnie, dlatego są cenną opcją dla obszarów o bardzo niestabilnych warunkach pogodowych, a zimowa pogoda nie zawsze jest pewna.

 

Więcej informacji na temat opon zimowych do SUV-ów można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl