Kilka uwag przy wyszukiwaniu opon zimowych do samochodów hybrydowych

opony zimowe

 

Jeśli mieszkasz na obszarze z surowymi zimami, które wymagają opon zimowych, musisz upewnić się, że wybierasz opony, które są zatwierdzone do użytku zimowego: tylko opony zimowe powinny być używane na obszarach, w których regularnie występują zimy z dużą ilością śniegu i lodu. Ponieważ śnieg, lód i błoto pośniegowe bardzo utrudniają jazdę, musisz wybrać opony zimowe premium, które zwiększą bezpieczeństwo Twojej jazdy. Właściciele samochodów elektrycznych lub hybryd będą musieli znaleźć opony zimowe przeznaczone do samochodów hybrydowych lub elektrycznych. Dzieje się tak, ponieważ akumulatory powodują, że pojazdy te są cięższe, a tym samym wymagają dodatkowej przyczepności i trakcji, ponieważ dodatkowy ciężar spowalnia ich zatrzymywanie. Opony zimowe są dostępne jako opony z kolcami lub bez kolców i oba są dostępne do samochodów hybrydowych i elektrycznych. Przy wyborze opony należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, w jakich warunkach zimowych będziesz jeździć, a także poziom doświadczenia z jazdy po śniegu i lodzie.

 

Opony z kolcami są bardziej odpowiednie, jeśli mieszkasz w pobliżu wybrzeża, gdzie zimą drogi są oblodzone. Z drugiej strony opony bez kolców są bardziej odpowiednie na zaśnieżone drogi. Opony zimowe, takie jak Nokian Hakkapeliitta R3 bez kolców, zapewniają niezrównaną przyczepność i kontrolowane prowadzenie zarówno na lodzie, jak i na śniegu, a jednocześnie zapewniają oszczędność paliwa i bardziej ekologiczne wrażenia z jazdy. Oczywiście posiadają one symbol 3 PMSF „płatek śniegu z trzech szczytów gór” – symbol oznaczający, że są one zatwierdzone do użytku zimowego. Opony bez kolców mają tę zaletę, że można je zamontować na samochodzie wcześniej jesienią, co jest dużą zaletą jeśli w okolicy, w której mieszkasz, panuje nieprzewidywalna pogoda jesienią, to samo dotyczy wiosny, kiedy pogoda może się szybko zmieniać.

 

Dzięki zaawansowanej technologii opon wprowadzono wiele innowacji w mieszankach gumowych, a także innych technologiach, co sprawia, że ​​stosowanie opon zimowych z kolcami jest mniej istotne. Jeśli jednak wybierzesz opony z kolcami, możesz być pewien, że nic nie przewyższa tych opon na lodzie i ubitym śniegu, zapewniając najlepszą przyczepność i przyczepność, zwłaszcza boczną, zapewniającą bezpieczną jazdę zimą. Jeśli mieszkasz na obszarach o dużej oblodzeniu, a opony z kolcami są legalne, to zdecydowanie najlepszy wybór.

 

Nic nie przewyższa dedykowanych opon zimowych, bez kolców lub opon z kolcami do pracy w trudnych warunkach zimowych. Opony zimowe są wykonane z elastycznej mieszanki gumowej, a także mają unikalny wzór bieżnika przeznaczony do użytku na lodzie, śniegu i błocie pośniegowym. Nie muszą iść na kompromis, jeśli chodzi o użytkowanie w innych porach roku, tak jak w przypadku opon na każdą pogodę. Po zainstalowaniu ich w samochodzie możesz mieć pewność, że będziesz cieszyć się doskonałą przyczepnością i trakcją zarówno podczas przyspieszania, hamowania, jak i pokonywania zakrętów. Musisz jednak zmienić opony z powrotem na letnie, gdy tylko skończy się sezon zimowy, abyś mógł cieszyć się doskonałą przyczepnością letnią z oponami letnimi. Zbyt długie używanie opon zimowych na ciepłych i suchych drogach zwiększy zużycie i obniży osiągi.

 

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/