Nowe opony premium mogą pomóc w zapobieganiu aquaplaningowi

opony letnie

 

Nowe innowacje w produkcji opon mogą pomóc chronić Twój samochód przed aquaplaningiem. Wiele badań i prac rozwojowych doprowadziło do powstania nowej generacji opon premium, które są w stanie odprowadzać wodę szybciej i skuteczniej niż wcześniej. Hydroplaning to zjawisko polegające na gromadzeniu się warstwy wody między oponami a nawierzchnią drogi, co prowadzi do utraty przyczepności. Mają głębsze rowki, które pomagają odprowadzać śnieg, błoto pośniegowe i wodę z opony, chroniąc w ten sposób przed aquaplaningiem. Technologie, takie jak polerowane rowki, takie jak w oponach letnich Nokian eLine 2, pozwolą oponie na gromadzenie większej ilości wody w rowkach między oponą a drogą, jednocześnie przyspieszając jej przepływ z głównych rowków zarówno w poprzek, jak i wewnątrz rowków. Takie innowacje poprawiają ich właściwości aquaplaningu. Posiadają również rowki trąbkowe, dzięki czemu mogą gromadzić wodę spomiędzy opony a drogą, przyspieszając jej przepływ z głównych rowków w kierunku rowków poprzecznych i maksymalizując przyczepność.

 

Masz również opony na każdą pogodę, takie jak Nokian Weatherproof są wykonane z mieszanek gumy, które są bardzo podobne do mieszanek gumowych opon zimowych. Zawiera również symbol płatka śniegu. Opony całoroczne Nokian Weatherproof mogą skutecznie usuwać śnieg, błoto pośniegowe i wodę z opony, zapewniając przyczepność opony do drogi, chroniąc w ten sposób zarówno przed błotem pośniegowym, jak i aquaplaningiem. Hydroplaning dotyczy nie tylko wody, ale także błota pośniegowego, co może się zdarzyć, gdy śnieg zacznie topnieć, pozostawiając błoto pośniegowe na drodze. Dlatego nawet w innych porach roku niż pora deszczowa może wystąpić aquaplaning. Dlatego większość producentów opon dodaje do swojej oferty właściwości ochronne przed aquaplaningiem.

 

Opony Nokian Weatherproof są oznaczone symbolem płatka śniegu, dzięki czemu mogą być używane przez cały rok w każdych warunkach pogodowych. To sprawia, że ​​są bardzo cenne na obszarach, w których pogoda jest stale zmieniająca się i trudno jest planować z wyprzedzeniem w różnych warunkach pogodowych, a ponieważ jazda zimą bez opon z homologacją zimową jest niebezpieczna, opony te zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy.

 

Ponieważ ważne jest, aby zmniejszyć ryzyko aquaplaningu, większość opon wykorzystuje obecnie tę technologię. Jednak nawet przy dobrych oponach nie można całkowicie wyeliminować ryzyka. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co zrobić, gdy samochód zacznie zjeżdżać z aquaplaningu. Najlepszą rzeczą do zrobienia, jeśli zaczniesz aquaplaning, jest pozostanie prosto i zwolnienie, aby spróbować odzyskać wyczucie drogi i kontrolę nad samochodem. Aby uniknąć aquaplaningu, patrz przed siebie, omijaj duże kałuże i zmniejszaj prędkość w czasie deszczu.

 

Oznacza to, że nowe opony premium z nową innowacyjną technologią zapobiegającą aquaplaningowi są najlepszą bronią przed aquaplaningiem. Nie są w stanie wyeliminować ryzyka, ale drastycznie je zmniejszają, dzięki czemu można jeździć bezpieczniej i nie dać się złapać w nieprzyjemności utraty kontroli nad pojazdem podczas jazdy. W dużym stopniu przyczynia się do wypadków w mokrych warunkach.

 

Więcej informacji na temat opon zapobiegających aquaplaningowi można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl