Zachowaj odległość do pojazdów przed sobą

opony

Upewnij się, że podczas jazdy utrzymujesz odpowiednią odległość do samochodu przed sobą. Odległość powinna być wystarczająco duża, aby dać ci czas na zareagowanie i zatrzymanie. Odległość powinna być zależna od warunków jazdy i prędkości. Jeśli masz opony, które są bliskie zużycia, potrzebujesz większej odległości od samochodu z przodu. Warunki pogodowe są również krytyczne przy określaniu odległości, ponieważ warunki mokre, a także śnieg i lód będą wymagały znacznie większej odległości. Nie tylko zużyte opony mają gorszą przyczepność i wymagają dłuższego dystansu, ale także odległość będzie się różnić w zależności od nowych opon. W przypadku opon letnich informacje dotyczące drogi hamowania na mokrej nawierzchni można sprawdzić, sprawdzając etykietę opony UE pod przyczepnością na mokrej nawierzchni. Tutaj. możesz porównać różne opony pod kątem ich porównania. Droga hamowania na mokrych nawierzchniach jest dłuższa niż na suchym asfalcie.

Podczas jazdy nocą i przy złej widoczności możesz zachować wystarczającą odległość, aby zareagować, co może potrwać nieco dłużej, a następnie trzeba będzie dodać drogę hamowania. Musisz także dostosować prędkość do środowiska, nawet jeśli nie masz przed sobą żadnych pojazdów, w zależności od widoczności, powierzchni i pogody.

W warunkach zimowych będziesz mieć zupełnie inne drogi hamowania. Będziesz musiał mieć opony zimowe w samochodzie, aby mieć przyczepność nawet na śniegu lub lodzie. Podczas jazdy na lodzie będziesz mieć najkrótszą odległość z oponami z kolcami, a na śniegu twoje kolce i bez kolców mogą być mniej więcej takie same, jeśli są one tej samej jakości.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących drogi hamowania dla różnych opon, odwiedź: www.nokiantyres.pl